Prawo Pracy i Ubezpieczeń Społecznych
1. Przygotowywanie i opiniowanie projektów dokumentów z zakresu prawa pracy (np. umowy o pracę, kontrakty menedżerskie, regulaminy pracy, regulaminy wynagradzania, umowy o zakazie konkurencji).
2. Przygotowywanie i wdrażanie programów przeciwdziałania mobbingowi i dyskryminacji w miejscu pracy.
3. Reprezentacja pracodawców i pracowników przed sądem pracy (m. in. w sprawach o roszczenia ze stosunku pracy, o ustalenie istnienia stosunku pracy, o uznanie bezskuteczności wypowiedzenia stosunku pracy, o przywrócenie do pracy i przywrócenie poprzednich warunków pracy, o odszkodowanie w przypadku nieuzasadnionego lub naruszającego przepisy wypowiedzenia oraz rozwiązania stosunku pracy, sprawy dotyczące kar porządkowych i świadectwa pracy).
4. Pomoc w trakcie negocjacji pracodawcy ze związkami zawodowymi oraz reprezentantami pracowników.
5. Odpowiedzi na wystąpienia pokontrolne Państwowej Inspekcji Pracy.
6. Odwołania od wypowiedzenia i rozwiązania umowy o pracę.
7. Doradztwo w zakresie rozwiązywania z pracownikami umów o pracę.
8. Reprezentacja Klienta w postępowaniu dyscyplinarnym.
9. Prowadzenie szkoleń dla pracowników i pracodawców z wybranych dziedzin prawa.
10. Reprezentacja ubezpieczonego przed organami rentowymi i sądem ubezpieczeń społecznych.
11. Sporządzanie i opiniowanie odwołań od decyzji organów rentowych lub orzeczeń wojewódzkich zespołów do spraw orzekania o niepełnosprawności.
12. Udzielanie porad, opinii prawnych, reprezentacja Klienta w sprawach dotyczących m. in. zasiłku chorobowego, wyrównawczego, opiekuńczego, macierzyńskiego, pogrzebowego, świadczeń rehabilitacyjnych, odszkodowań z tytułu wypadku przy pracy, w drodze do lub z pracy, choroby zawodowej, o ustalenie niepełnosprawności lub stopnia niepełnosprawności, o ustalenie podlegania ubezpieczeniom, z zakresu rent i emerytur.